Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Drodzy Przyjaciele Misji
Jednym z podstawowych elementów życia każdego człowieka wierzącego w Boga jest powołanie i posłannictwo oraz czynne zaangażowanie w wypełnianie misji zleconej przez Jezusa: ?Idźcie i głoście Ewangelię?. Przykładem szczególnego posłannictwa, wymagającego prawdziwej wiary, odwagi i poświęcenia, jest praca misjonarzy, za pośrednictwem, których Wy też stajecie się głosicielami Ewangelii.

Z serca przepełnionego wdzięcznością pragnę gorąco podziękować Wam za każdy przejaw dobroci i życzliwości. Szczególnie dziękuję za Wasz wkład w budowę Drogi Krzyżowej w Kibeho, za dary złożone na misje i udział w Adopcji Serca. Serdecznie dziękuję za otrzymane od Was życzenia świąteczne, za obecność na spotkaniach i rekolekcjach, a przede wszystkim za towarzyszenie modlitwą i ofiarą naszym Misjonarzom.

Troska o misjonarzy Ks. Dariusz Sala SAC przyjmuje święcenia kapłańskie z rąk J.E. Abpa Henryka Hosera SACi wspieranie ich projektów misyjnych, pomimo panującego kryzysu ekonomicznego, ma ogromną wartość finansową i duchową. Pomoc, której nam udzielacie i zaufanie, którym zostaliśmy przez Was obdarzeni, pozwalają nam rozwijać dzieło misyjne.

Polscy misjonarze pallotyni, jako spadkobiercy charyzmatu św. Wincentego Pallottiego, przekazują go miejscowym kandydatom do kapłaństwa. Co roku drogę do kapłaństwa podejmuje nowa grupa pełnych zapału młodych ludzi. Wśród nich jest dk Ignacy Mugobe Banuni SAC z Demokratycznej Republiki Konga, który po ukończeniu nauki w polskim seminarium, w lipcu br. przyjmie święcenia kapłańskie w swojej ojczyźnie.

Charyzmat pallotyński rozwija się również na Ukrainie. W czerwcu br. w kapłańskie szeregi pallotynów wstąpiło trzech ukraińskich diakonów: Eugeniusz Cymbaluk SAC, Wiaczesław Grynewycz SAC i Jurij Siciński SAC.

Radością dla nas jest to, że po sześciu latach nauki i trudnych decyzjach, 12 maja 2012 r. mury Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie opuściło dwunastu nowych kapłanów pallotynów. W tym gronie jest ks. Dariusz Sala SAC, który wyraził pragnienie wyjazdu na misje do Wybrzeża Kości Słoniowej. Tak pisze on o swojej drodze powołania: Gdy byłem w Nowicjacie pewnego dnia przyjechali do nas misjonarze, aby opowiedzieć o swojej pracy. Po tym spotkaniu po raz pierwszy przyszła mi myśl o wyjeździe. W seminarium zapisałem się do grupy misyjnej, a po dwóch latach zostałem jej koordynatorem. Organizowałem spotkania z misjonarzami, akcje charytatywne, odwiedziny w szkołach, jeździłem na sympozja. Stopniowo myśl o misjach zaczęła się rozwijać i dojrzewać. Po święceniach kapłańskich czeka mnie bezpośrednie przygotowanie misyjne. Za rok udam się na Wybrzeże Kości Słoniowej, by dzielić się Chrystusem. Proszę wszystkich o modlitwę za mnie, w intencji misjonarzy oraz tych, do których jesteśmy posłani.

Drodzy Współpracownicy

Polecam wszystkich pallotyńskich neoprezbiterów Waszej modlitwie, aby byli dobrymi kapłanami, reprezentowali wysoki poziom życia duchowego i starali się rozpoznać w sobie powołanie do pracy misyjnej. Niech uroczystości święceń kapłańskich będą dla nas zachętą do żarliwej modlitwy o dar nowych powołań misyjnych oraz wezwaniem do objęcia Patronatem Misyjnym młodych kapłanów, którzy podejmą pracę ewangelizacyjną.

Zwracam się z prośbą do tych z Was, którzy jeszcze nie włączyli się w dzieło Patronatu Misyjnego, aby przystąpili do tego projektu. Polega on na objęciu codzienną modlitwą znanego z imienia i nazwiska misjonarza, ofiarowaniu swoich cierpień i wyrzeczeń w jego intencji i dobrowolnym, choćby najmniejszym, ale systematycznym, wsparciu finansowym jego projektów misyjnych. Osoby zgłaszające się otrzymują karnet ze zdjęciem konkretnego misjonarza, który czeka na modlitwę.

Zbliża się czas wakacji i urlopów, zapewne macie już wiele planów zasłużonego odpoczynku. Warto zastanowić się nad wyruszeniem na szlak pielgrzymowania. Pragnę serdecznie zaprosić Was na wspólne wędrowanie do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie i do Pani Jasnogórskiej. Codziennie podczas pieszych pielgrzymek księża pallotyni będą odprawiać zbiorowe Msze św. w poleconych przez Was intencjach oraz za misje. Zachęcam do nadsyłania na adres Sekretariatu Misyjnego ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, Ĺźeby go zobaczyć. ) intencji, które będziemy polecać Miłosiernemu Bogu i naszej Matce.

Ks. Grzegorz Młodawski SAC Sekretarz ds. Misji i Ewangelizacji Wschodu

 

Dziękuję Wam z całego serca za dobro nam wyświadczone. Zapewniam o szczególnej pamięci modlitewnej za Współpracowników Misyjnych. Przez cały pallotyński Rok Jubileuszowy, każdego 22 dnia miesiąca odprawiam Mszę świętą za misje i wszystkich Ofiarodawców wspomagających to ważne dzieło Kościoła.

Z darem modlitwy

Ks. Grzegorz Młodawski SAC

Sekretarz ds. Misji i Ewangelizacji Wschodu

 

 

PALLOTYŃSCY  NEOPREZBITERZY  Z  UKRAINY

Ks. Wiaczesław Grynewycz SACKs. Wiaczesław Grynewycz SAC

?Wy jesteście solą ziemi? Wy jesteście światłem świata? Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.?

Doświadczyłem w życiu pustki. Po raz pierwszy w latach szkolnych. Żyłem jak moi koledzy, starałem się uczyć, bawić, ale pustka dokuczała i nie dawała sercu spokoju. Ten stan emocjonalny łączył się z tęsknotą za czymś nieznanym, tajemniczym. Brak istotnego celu w życiu towarzyszył mi w Żytomierzu, gdzie się urodziłem i mieszkałem przez 18 lat. Próbowałem zagłuszyć owo uczucie, wyjeżdżając za granicę, na studia do Polski. Na początku myślałem, że się udało, ale później zrozumiałem, że tak naprawdę uciekam. Wreszcie moje życie wypełniło się po brzegi, gdy odważyłem się zrobić krok na drodze ku kapłaństwu. Po odnalezieniu celu w życiu moje serce się uspokoiło, mimo iż niektórzy próbowali przekonać mnie, że to nie jest moja droga, ale cudza.

Często widzę pustkę w oczach bezdomnych, narkomanów, umierających, więźniów? Dziś wiem, że może ją wypełnić tylko doświadczenie Bożej miłości. Jestem przekonany, że oczy ludzi cierpiących mogą znów napełnić się życiem, łzami szczęścia. Potrzeba tylko, aby spotkali Boga i odnaleźli sens.

 

Ks. Eugeniusz Cymbaluk SACKs. Eugeniusz Cymbaluk SAC

Często pytano mnie o historię mego powołania, oczekując opowieści podobnej do historii wielkich świętych, do których Bóg przemówił w osobliwy sposób. Mogę powiedzieć, że nie spadłem z konia jak św. Paweł pod Damaszkiem, nie brałem udziału w walkach rycerskich jak św. Ignacy z Loyoli i daleko mi do życia św. Augustyna. Wszystko było o wiele prościej. Urodziłem się w Żytomierzu. Tam poznałem pallotynów, do których na katechezy zaprowadziła mnie babcia. Postawa księży i sióstr pallotynek oraz sióstr Sług Jezusa bardzo mi się podobała. Widząc ich pracę z młodzieżą, otwarte serce i niezwykły nastrój, jaki wprowadzali wśród młodych ludzi, zapragnąłem ich naśladować. Tak rozpoczęła się moja droga w rodzinie pallotyńskiej. Rok przygotowań w Biłohirii, potem rok nowicjatu w Wadowicach, gdzie lepiej poznawaliśmy duchowość pallotynów, dalej sześć lat studiów w WSD we Lwowie, rok pracy w Pallotyńskim Sekretariacie Misyjnym i Fundacji Salvatti.pl. Obecnie pracuję w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu. Taka jest droga mego powołania, po której prowadzi mnie Bóg, a Jego ?osobliwym głosem? jest przykład ludzi, których On posyła, aby byli przewodnikami na mojej życiowej drodze.


Ks. Jurij Siciński SACKs. Jurij Siciński SAC

W dzieciństwie byłem ministrantem, należałem do oazy, wyjeżdżałem na rekolekcje. Pierwszy raz o kapłaństwie pomyślałem, mając ok. 15 lat. Ale tę wersję realizowania siebie szybko odrzuciłem. W mojej parafii pracują księża pallotyni. Widziałem ich zaangażowanie w pracy i świadectwo wiary. Zafascynowali mnie po prostu jako dobrzy ludzie. Chciałem też taki być, dlatego ciągle wracała do mnie myśl o kapłaństwie. Zacząłem rozmawiać o tym ze swoim kierownikiem duchowym. Było to już przed samą maturą. Wybrałem już zawód informatyka i rysowała się przede mną piękna życiowa perspektywa. Ale wbrew wszystkiemu napisałem podanie z prośbą o przyjęcie w szeregi pallotynów. W seminarium, w pewnym momencie przeżywałem poważny kryzys duchowy, myślałem o odejściu. Postanowiłem pojechać na rekolekcje ignacjańskie. Był to dla mnie czas niesamowitego doświadczenia żywego Boga w modlitwie. Jakby na nowo zacząłem odkrywać i przeżywać swoje motywacje, to, czego tak naprawdę chcę w życiu i od życia. Dzisiaj już jestem kapłanem i chcę dalej kroczyć za Jezusem Jego śladami, ciągle na nowo Go odkrywać i przeżywać. I wiem, że kiedy przychodzi ciężka chwila, to nie ma lepszego leku jak modlitwa.

W A Ż N E  I N F O R M A C J E

 

Osoby zaangażowane w Pallotyńską Adopcję Serca zapraszamy na kolejną pielgrzymkę do Rwandy. Celem naszej wędrówki będą spotkania z dziećmi objętymi Adopcją Serca w różnych regionach Rwandy. Odwiedzimy sanktuarium Matki Bożej Słowa w Kibeho ? miejsce pierwszych objawień maryjnych na ziemi afrykańskiej, Muzeum Ziemi Afrykańskiej w Butare oraz Narodowy Park Akagera.

Termin: 6 ? 16 listopada 2012 r.

Cena: 5500 zł + 1000 EURO od osoby.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30.06.2012 r.

pod nr tel. +48 22 771 51 19

e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, Ĺźeby go zobaczyć.

 

Pallotyński Sekretariat Misyjny

Prowincji Chrystusa Króla

ul. Skaryszewska 12

skr. poczt. 255

03-802 Warszawa

tel. +48 22 771 51 19

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

nr konta:

80 1020 1042 0000 8102 0009 9101

www.sekretariat-misyjny.pl

 

Prosimy o wyraźne i pełne adresowanie kierowanej

do nas korespondencji i podawanie adresu zwrotnego.

 

  • MSZE ŚW. INDYWIDUALNE terminowe prosimy zamawiać z trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

 

  • SPOTKANIA WSPÓŁPRACOWNIKÓW W 2012 R.:

2 września ? OLSZTYN, ul. Dybowskiego 2, kościół pw. św. Franciszka z Asyżu

9 września ? GIŻYCKO, ul. Pionierska 14 A, kościół pw. św. Kazimierza Królewicza

16 września ? NOWE MIASTO N/ PILICĄ, ul. Rawska 5, Siostry Niepokalanki

23 września ? RZESZÓW, ul. Partyzantów 38, kościół pw. św. Józefa

30 września ? BIAŁA PODLASKA, ul. Narutowicza 37, kościół pw. św. Antoniego

30 września ? ŻYRARDÓW, ul. Narutowicza 30, kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia

14 października ? PUŁAWY, ul. Lubelska 7, kościół pw. Królowej Różańcowej

 

  • SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO PIELGRZYMOWANIA PODCZAS WAKACJI W DWÓCH PIESZYCH PIELGRZYMKACH:

Podczas pielgrzymek będziemy codziennie odprawiać Msze św. w podanych przez Was intencjach. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczymy na formację i kształcenie powołań misyjnych.

* 15-26 lipca 2012 r. XXII Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza Suwałki?Wilno (grupa Zielona i Niebieska)

* 6-15 sierpnia 2011 r. 301 Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę (grupa Czerwono-Żółto-Zielona)