Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KRAJE MISYJNE

W dniach od 21 do 23 sierpnia w Centrum Bożego Miłosierdzia w Spiąskej Novej Vsi odbyły się rekolekcje dla młodzieży na temat powołań o nazwie ?Widend w Raju?. Udział w rekolekcjach wzięło 6 chłopców z całej Słowacji. Oprócz medytacji na temat powołania w programie była wycieczka do Słowackiego Raju na ?klaątorisko?, wystawa papieskich darów, jak również ciekawe spotkania z ciekawymi ludĽmi, którzy podzielili się swoim powołaniem oraz przybliżyli charyzmat ¶w. Wincentego Pallottiego a mianowicie z ks. delegatem Vladimirem Peklanskim SAC, ks. Slovomirem Peklanskim SAC (odpowiedzialnym za powołania w Czechach), misjonarzem z Wenezueli ks. Janem Robertem Adamowiczem SAC, br. Danielem Liptakiem SAC i ks. Petrem Klubertem SAC.

 

Obecnie w delegaturze ¶w. Cyryla i Metodego na Słowacji i w Czechach pracuje 5 współbraci Słowaków i jeden Czech.

Zainteresowanych odsyłamy do nowej strony internetowej www.mojepovolanie.sk

Ks. Adam Walczuk SAC


Słowacja: Expo powołań w Popradzie

Kilka tysięcy młodych, z kilku krajów wzięło udział w Narodowym spotkaniu młodych (P 15) na Słowacji. Spotkanie było zorganizowane w duchu ¦wiatowych dni młodzieży, które się odbywaj± zazwyczaj co trzy lata. W sobotę 1 sierpnia 2015 po spotkaniu w kanadyjskim Toronto, australijskim Sydney, czy też hiszpańskim Madrycie, również na rynku w słowackim Popradzie pod Tatrami od 15g. do godziny 18.30 miało miejsce Expo powołań, czyli prezentowanie się poszczególnych zakonów i zgromadzeń działaj±cych na terenie kraju. W ten sposób zostały młodym zaprezentowane poszczególne charyzmaty w Ko¶ciele, jak również różne drogi powołań w Ko¶ciele . Pod około 50 namiotami znalazły swoje miejsce również pallotyni. Była możliwo¶ć porozmawiać z odwiedzaj±cymi, rozdać ulotki, czy też nawi±zać kontakt na przyszło¶ci. Można było odwiedzić ?kawiarenkę zgromadzeń? ? chodzi o miejsce, gdzie grała muzyka, można było tutaj usłyszeć ¶wiadectwa powołanych, skorzystać z sakramentu pojednania, czy też porozmawiać.

http://www.narodnestretnutiemladeze.sk/uvod/-/blogs/zasvateni-sa-zidu-na-expo

Ks. Peter Klubert SAC

 

SPOLOČNOS« KATOLÍCKEHO APO©TOLÁTU ? PALLOTÍNI
CENTRUM PRE PASTORÁCIU POVOLANÍ ? MOJE POVOLANIE

Mobil: 0944 339 697
E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

P. Adam Walczuk SAC