Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

TAK! Rodzinie w Afryce

Miłość oblubieńcza i rodzinna ukazuje jasno powołanie osoby do tego, by kochać w sposób jedyny i na zawsze. W małżeństwie oddajemy się sobie całkowicie, bez wyrachowania ani zastrzeżeń, podzielając wszystko, dary i wyrzeczenia, ufając Bożej Opatrzności. To doświadczenie wiary w Boga i wzajemnego zaufania, głębokiej wolności, świętości, ponieważ świętość zakłada oddawanie się sobie z wiernością i poświęceniem każdego dnia życia! (pp Franciszek)
Każdy z nas ma doświadczenie życia w rodzinie, codziennej troski o wzajemne relacje i egzystencję. Zdajemy sobie sprawę z poświęcenia i zabiegania naszych bliskich w celu zapewnienia bytu dzieciom i osobom w podeszłym wieku, które mamy w naszych rodzinach.

Ta świadomość pomaga nam dostrzec różnice w funkcjonowaniu rodzin w innych krajach i kontynentach. Pallotyńscy misjonarze z troską pochylają się nad rodzinami w Afryce, Ameryce Południowej, na Antylach oraz w kilku krajach europejskich. Realizowany z powodzeniem od wielu lat projekt Adopcji Serca jest skierowany ku osieroconym dzieciom, ale poprzez małych podopiecznych wpływa na całe rodziny. Dostrzegamy liczne zagrożenia, ale i wielkie możliwości wspierania i rozwoju afrykańskich rodzin. Myśląc o przygotowaniu lepszej przyszłości społeczeństwa Afryki, chcemy wprowadzić w Pallotyńskim Sekretariacie Misyjnym nowy projekt TAK! RODZINIE W AFRYCE. Będzie on realizowany w trzech aspektach pomocy.

POMOC W EDUKACJI ? polegająca na pokryciu kosztów studiów wyższych członka rodziny. Pomocą objęci są absolwenci szkół średnich, którzy nie są w stanie kontynuować nauki, gdyż nie mają środków na opłacenie edukacji uniwersyteckiej.

POMOC NA START ? to krótkotrwała pomoc finansowa dla rodzin i osób młodych pragnących usamodzielnić się, założyć rodzinę, ale pozbawionych domu i źródła utrzymania. Takie wsparcie umożliwia zakup ziemi, wybudowanie skromnego domu, opłacenie kursów zawodowych, zakup sprzętu do wykonywania zawodu itp.

POMOC W NIEPRZEWIDZIANYCH ZDARZENIACH ? wyrażająca się jednorazową pomocą dla rodzin poszkodowanych w wypadkach losowych, takich jak utrata domu i dobytku (co często się zdarza podczas pory deszczowej lub w pożarze), nagła tragiczna śmierć członka rodziny, choroba, niepełnosprawność itp.

Zapraszam was, Drodzy Przyjaciele Misji, do włączenia się w ten projekt. Dar Waszych serc zaowocuje już tu na ziemi w postaci szczęśliwych rodzin, a kiedyś w wieczności będzie świadczył o Waszej bezinteresownej miłości. Z góry dziękuję Wam za wielkoduszność życząc Wam wszelkich Bożych łask. Niech Boża Opatrzność czuwa na Wami i Waszymi rodzinami!

Z kapłańskim błogosławieństwem

Ks. dr Grzegorz Młodawski SAC

Dyrektor ds. Misji I Pomostu

PALLOTYŃSKI SEKRETARIAT MISYJNY PROWINCJI CHRYSTUSA KRÓLA

ul. Skaryszewska 12, skr. poczt. 255

03-802 WARSZAWA

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. +48 22 771 51 19

Faks: 22 781 67 59

http: www.sekretariat-misyjny.pl

numer konta bankowego: 80 1020 104200008102 0009 9101

Zwyczajem lat poprzednich, przez cały listopad 2015 r. księża pallotyni będą odprawiać codziennie 24 Msze św. w nadesłanych przez Was intencjach. Zapraszam nie tylko do włączania w te intencje Waszych bliskich zmarłych, ale również do polecania Panu Bogu innych ważnych spraw i potrzeb. Nadesłane z tej okazji ofiary będą przeznaczone na projekt pomocy rodzinom w Afryce.