Pomoce duszp.

Już po raz czwarty ruszyła ogólnopolska akcja duchowego wsparcia misjonarzy "Misjonarz na Wielki Post" przez modlitwę, ofiarowanie cierpienia i trudów życia w ich intencji oraz post. patronat nad akcją prowadzoną przez największe czasopisma misyjne objęli: ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
W ub. roku 5000 osób z całej Polski zobowiązało się do modlitwy i wyrzeczeń w intencji polskich misjonarek i misjonarzy. - Projekt skierowany jest do wszystkich. Przystąpienie do niego nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Chodzi tylko i aż o modlitwę w intencji wybranego misjonarza ? wyjaśnia o. Marcin Wrzos OMI, redaktor naczelny ?Misyjnych Dróg?.

 

? Jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski z radością, kolejny raz obejmuję to wydarzenie swoim patronatem, zapewniając o modlitwie w intencji Organizatorów i Uczestników. Chciałbym jednocześnie zadeklarować, że osobiście włączę się w tę inicjatywę ? powiedział  abp Stanisław Gądecki.

Projekt ?Misjonarz na Post?, jest wspólną inicjatywą portalu misyjne.pl oraz najważniejszych polskich czasopism misyjnych: ?Misjonarza? (werbiści), ?Misjonarzy Kombonianów? (kombonianie), ?Misji Salezjańskich? (salezjanie), ?Echa z Afryki i innych kontynentów? (klawerianki), ?Posyłam Was? (Pallotyński Sekretariat Misyjny), Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, ?Misji Dzisiaj? i ?Świata Misyjnego? (Papieskie Dzieła Misyjne) oraz ?Misyjnych Dróg? (oblaci). Projekt wspierają Komisja Episkopatu Polski ds. Misji oraz m.in. deon.pl, Adonai.pl, opoka.news i czasopismo "Miłujcie Się".

Aby włączyć się w akcję trzeba wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić znajdujący się tam formularz. Należy podać imię i nazwisko oraz adres e-mail, a następnie wybrać kraj pobytu misjonarza, który ma zostać otoczony modlitwą podczas Wielkiego Postu.

Także Dzieło Pomocy "Ad Gentes" propagowało tę akcję i pozyskało wiele osób dla modlitwy. W tym momencie już pozyskaliśmy 11 214 osób, które wspiera duchowo polskich misjonarzy.

ks. Zbigniew