Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Archiwa

Radość ze Zmartwychwstania Chrystusa ciągle trwa w sercach chrześcijan, pragniemy umacniać się wzajemnie tą nadzieją, że skoro Chrystus zmartwychwstał to i my zmartwychwstaniemy. Od wielu lat, w Wielki Czwartek, na terenie drukarni ?Apostolicum? spotykają się pracownicy Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego, Pomostu, Wydawnictwa i Drukarni oraz Fundacji Salvatti.pl.


Tegoroczne spotkanie swoją obecnością zaszczycili: ks. Zenon Hanas SAC - prowincjał, ks. Zdzisław Wdziekoński SAC ? rektor wspólnoty ząbkowskiej oraz zaproszeni goście. Obecni byli również księża dyrektorzy naszych instytucji: ks. Józef Nowak SAC i Grzegorz Młodawski SAC.

fot. br. J. Grot SAC

Słowa przywitania skierował Ksiądz Rektor. Następnie ks. Emilian Sigel SAC podzielił się refleksją dotyczącą jubileuszu 100-lecia objawień w Fatimie, zachęcając wszystkich do odmawiania różańca i uczczenia Niepokalanego Serca Matki Bożej przez nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Następnie przemówił Ksiądz Prowincjał, który w ciepłych słowach złożył uczestnikom i ich rodzinom wielkanocne życzenia. Poświęcenia pokarmów dokonał Ksiądz Rektor.

W czasie śniadania Fundacja Salvatti.pl. przeprowadziła quiz sprawdzający wiedzę uczestników na temat naszych instytucji. Rozlosowano świąteczne nagrody.

Na zakończenie każdy z uczestników obdarowany został symbolicznym barankiem wielkanocnym, obrazami przedstawiającymi Niepokalane Serce Maryi, ?Modlitewnikiem fatimskim? oraz kropielniczką, która powinna być w każdym domu.

Śniadania Wielkanocne organizowane z inicjatywy Księży Dyrektorów sprawiają, że pracownicy naszych instytucji coraz bardziej  czują się odpowiedzialni za dzieła apostolsko ? misyjne Kościoła.

Br. Adam Fułek SAC, 13.04.2017 r.