Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Archiwa

W gronie nowych misjonarzy, którzy otrzymali wczoraj w Gnieźnie krzyż misyjny, znajduje się ks. Andrzej Tekieli SAC, udający się do pracy misyjnej w Wenezueli.

Trzymajcie się tego krzyża, a nie pogubicie się na misyjnych drogach ? powiedział bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji gratulując przyszłym misjonarkom i misjonarzom, którzy przygotowywali się w roku 2016/2017 do wyjazdu na placówki misyjne.

25 osobowa grupa misjonarek i misjonarzy otrzymała dziś w katedrze gnieźnieńskiej krzyże misyjne z rąk Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio. Podczas dorocznej sumy odpustowej, odprawionej przez abp Wojciecha Polaka Prymasa Polski kardynałowie, arcybiskupi i biskupi z Polski i zza granicy dziękowali Bogu za 600 lecie prymasostwa w Gnieźnie. W homilii Prymas Czech kard. Dominik Duka przypomniał sylwetkę św. Wojciecha, który ?stał się wzorem posługi biskupiej z jej przesłaniem misyjnym?. Kaznodzieja wspomniał także świętych Cyryla i Metodego, których misja przyczyniła się do zbudowania wspólnej kultury. Uroczystości świętowojciechowe rozpoczęły jubileuszowe obchody związane z posługą prymasów Polski.

Misjonarki i misjonarze z Centrum Formacji misyjnej przygotowywali się duchowo do uroczystości otrzymania krzyży misyjnych poprzez rekolekcje, które miały miejsce w Domu Formacyjnym w Jastrzębiej Górze. Z misjonarzami spotkał się podczas uroczystego obiadu bp Jan Piotrowski, ordynariusz kielecki i członek Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Niedzielne spotkanie było okazją do złożenia serdecznych życzeń imieninowych biskupowi Jerzemu Mazurowi. W imieniu misjonarzy i ich rodzin oraz własnym przemawiał ks. bp Jan Piotrowski.

W Centrum Formacji Misyjnej w roku 2016/2017 przygotowuje się na misje 7 kapłanów diecezjalnych, 3 kapłanów zakonnych, 1 kleryk, 1 osoba świecka i 5 sióstr zakonnych.

24.04.2017 r.

źródło: Dzieło Pomocy Ad Gentes