Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Archiwa

W przededniu 100. rocznicy pierwszych objawień fatimskich ks. Grzegorz Młodawski SAC, Dyrektor ds. Misji i Pomostu, podczas nabożeństwa majowego zawierzył Matce Bożej cały Pallotyński Sekretariat Misyjny. Aktem zawierzenia zostali objęci wszyscy misjonarze, kapłani, osoby konsekrowane, pracownicy świeccy oraz wspólnoty zakonne i rodziny.
Wszyscy pracownicy Sekretariatu Misyjnego, Pomostu i Fundacji Salvatti.pl zgromadzili się w kaplicy pallotyńskiej w Ząbkach podczas Mszy świętej odprawianej w intencji solenizantów majowych. Po Mszy świętej ks. Andrzej Tekieli SAC, przygotowujący się do wyjazdu misyjnego do Wenezueli, poprowadził nabożeństwo majowe. Najświętszy Sakrament był wystawiony w Monstrancji Fatimskiej.

Monstrancja Fatimska to wotum Polaków dla Fatimy. Przedstawia Maryję - Niewiastę obleczoną w słońce, u stóp której znajduje się księżyc. W centrum, w sercu Niewiasty Eucharystii, znajduje się miejsce, w którym jest umieszczany Najświętszy Sakrament. Niepokalane Serce Maryi to Dom Jezusa Chrystusa, Księcia Pokoju. Symboliczną wartość monstrancji podkreślają fragmenty 12 meteorytów, rozmieszczone w aureoli oraz fragment skały księżycowej, wtopiony pod stopami Maryi. Każdy z tych dodatkowych elementów posiada certyfikat NASA. Projekt i wykonanie: renomowana pracownia Drapikowski Studio (autor m.in. ołtarza adoracji dla Kibeho). Monstrancja ta jest darem przygotowanym przez Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i Fundację Aniołów Miłosierdzia. Rusza w Pielgrzymkę Pokoju. Maryja, niosąca Jezusa w Niepokalanym Sercu, przejdzie przez polskie miasta, by jesienią 2017 r. wyruszyć z polskimi pielgrzymami do Fatimy.

[źródło: http://aniolowie.org/monstrancja.html]

Pomysł stworzenia Monstrancji Fatimskiej poddał ks. Marian Mucha SAC, kustosz Sanktuarium na Krzeptówkach. W 100. rocznicę Objawień Matki Bożej Fatimskiej (13.05.2017 r.) zapraszamy na majowe uroczystości fatimskie do "Polskiej Fatimy" na Krzeptówki z udziałem Monstrancja FatimskaPrymasa Polski J. E. Ks. Abpa Wojciecha Polaka oraz Rodziny Pallotyńskiej wraz z członkami Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.

 

Ząbki, 12.05.2017 r.