Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kolumbia: Wydarzenia parafialne w Bello

Kolumbia: Wydarzenia parafialne w Bello

BANKIET PARAFIALNY

W sobotę 10 czerwca 2017 r. w naszej parafii pw. Objawienia Pańskiego (La Epifanía) odbył się bankiet parafialny. 114 osobowej grupie biesiadników poprzez wykonywanie tradycyjnych pieśni ludowych i religijnych towarzyszył znany zespół z naszego regionu ?Ramon y Ramon?. Przygotowaniem bankietu od strony kulinarnej zajęły się panie z grupy misjonarzy miłosierdzia zaś obsługą gości młodzież z palotyńskiej wspólnoty młodzieżowej (Juventud Palotina). Na koniec w formie loterii zostało rozlosowanych około 50 drobnych upominków. Dochody z bankietu zostały przekazane na wymianę posadzki w naszym kościele.

Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na zmieniający się wygląd naszej świątyni. Otóż od 1 maja 2017 r. przystąpiliśmy do wymiany posadzki w naszym kościele. Główne prace już zostały zakończone, ale ciągle trwają prace wykończeniowe. W tym okresie prawie dwóch miesięcy wszystkie Msze święte w tygodniu

sprawowaliśmy w salonie parafialnym i na patio. Był to czas uciążliwy dla wszystkich, ale efekt końcowy wynagrodził wszystkie niedogodnienia. Wymiana posadzki jest jednym z etapów przygotowania naszej parafii do jubileuszu 50-lecia jej istnienia. Ten jubileusz będziemy przeżywać już w 2018 r.

10.06.2017 r.

BIERZMOWANIE

W Niedzielę Trójcy Świętej, czyli w pierwszą niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego, 54 osoby z naszej parafii przyjęły Sakrament Bierzmowania. Dokonało się to przez posługę biskupa Tulio Duque Gutierrez - salwatorianina. Po zakończonej ceremonii w świątyni wszyscy udali się do salonu parafialnego na drobny poczęstunek przygotowany przez parafię i katechistów.

11.06.2017 r.

BOŻE CIAŁO

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w naszej parafii każdego roku przezywamy dwa razy. Pierwszy raz uczestnicząc w procesji przypadającej w liturgiczny dzień Bożego Ciała organizowanej dla całego naszego miasta przez dziekana i drugi raz, bardziej lokalnie, w naszej parafii. I tak w czwartek 15 czerwca grupa parafian z towarzyszącym im kapłanem uczestniczyła w procesji przechodzącej przez miasto. W tym roku procesja zgromadziła wielu wiernych. Wyruszyliśmy z parafii pw. św. Antoniego, aby po około 2 godzinach dotrzeć do parafii pw. Matki Bożej Różańcowej. Natomiast w niedzielę 18 czerwca poszliśmy w procesji na terenie naszej parafii manifestując naszą wiarę w Boga obecnego pod postaciami eucharystycznymi.

Ks. Dominik Kaczmarek SAC