Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Archiwa

W dniach 23-25.06.2017 r. w pallotyńskim domu rekolekcyjnym na Karczówce odbyło się spotkanie uczestników Wieczerników Misyjnych, organizowanych przez Sekretariat Misyjny w latach 1980-90. Zjazd zorganizowała siostra Lucyna Tomaszewicz przy współpracy siostry Grażyny Gzowskiej ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów oraz br. Adama Fułka SAC.

 

W zjeździe uczestniczyło ok. 20 osób. Wśród uczestników byli także pallotyni, którzy przed laty prowadzili lub uczestniczyli w wieczernikach: ks. Kazimierz Szczepanik, ks. Stanisław Kantor, ks. Piotr Worwa, br. Zdzisław Olejko i br. Adam Fułek. W programie zjazdu była codzienna Msza Święta z homilią, Apel Jasnogórski, Koronka do Miłosierdzia Bożego, świadectwa uczestników i wymiana doświadczeń. W poszczególnych dniach Eucharystii przewodniczyli i homilię głosili pallotyni: Stanisław Kantor, Kazimierz Szczepanik  i br. Adam Fułek. Posługą sakramentu pokuty dla chętnych służył ks. Piotr Worwa.

Miłym akcentem było wystąpienie gości: ks. Jerzego Limanówki, prezesa Fundacji Salvatti.pl który podzielił się działalnością wolontariatu misyjnego a na temat działalności pallotynów w Ukrainie opowiedział ks. Włodzimierz  Osica,  zastępca Dyrektora ds. Pomostu.

Fascynujące świadectwo o objawieniach Matki Bożej w Kibeho przekazał misjonarz z Rwandy br. Zdzisław Olejko, ofiarując jednocześnie pamiątki z misji. Była możliwość obejrzenia wystawy o pallotyńskich misjach i św. Janie Pawle II.

Ustalono termin następnego spotkania, które zaplanowano w dniach 8-10 czerwca 2018 r., w domu Sióstr od Aniołów w Chylicach.

Uczestnicy wyrazili wdzięczność organizatorom a szczególnie siostrze Lucynie, która była ?duszą? wspólnoty. Wyjeżdżali z Karczówki pełni radości, entuzjazmu, zapału do pogłębiania życia wewnętrznego. Na pamiątkę każdy otrzymał obraz z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej. Żegnając się, zapewnialiśmy się o wzajemnej modlitwie oraz w intencji misji i pokoju w świecie.

Br. Adam Fułek SAC