Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Archiwa

Biskupi Kamerunu domagają się śledztwa w sprawie śmierci biskupa Jeana-Marie Benoît Bala z Bafia, którego ciało znaleziono przed dwoma miesiącami w rzece Sanaga. Zdaniem kameruńskich purpuratów biskup został brutalnie zamordowany i wrzucony do rzeki. Zaprzeczają jakoby popełnił samobójstwo, o czym mówiła wcześniej policja. Swój pogląd biskupi opierają na danych z przeprowadzonego śledztwa, wskazujących na inne przyczyny śmierci kapłana niż utonięcie.

W kontekście tego dramatycznego wydarzenia przewodniczący Episkopatu Kamerunu, Samuel Kleda z Doula przypomniał, iż w niewyjaśnionych dotąd okoliczności zginęło w ostatnim czasie w Kamerunie wielu pracowników Kościoła, jak np. biskup z Garoua, Yves Plumey, (zamordowany w 1991 w Ngaoundéré), ks. Joseph Mbassi (Yaoundé - 1988), ks. Antony Fontegh (Kumbo -1990), zakonnice z Djoum (1992), ks. Engelbert Mveng (Yaoundé ? 1995).

?Odnosimy wrażenie?, pisze arcybiskup Kleda, ?iż kapłani z Kamerunu są ostatnio obiektem ataku szczególnie mrocznych i diabolicznych mocy. Domagamy się więc dokładnego wyjaśnienia okoliczności i motywów mordu dokonanego ma biskupie Bala i identyfikacji sprawców.

Pogrzeb biskupa Bala odbył się 2 sierpnia w diecezji Bafia.

Fides, 3.08.2017