Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sz. P.
Wspólnota Apostolska
wykonująca różańce i koronki do Matki Bożej Bolesnej

Każdego dnia macie Mnie przyzywać, odmawiając święty różaniec, razem z innymi.
z objawień Matki Słowa w Kibeho

To życzenie Matki Słowa powinno zapaść głęboko w serce każdego dziecka Bożego, życzeniem Matki Słowa było również, by ludzie odmawiali różaniec (koronkę) do siedmiu boleści.

Podczas objawień w Kibeho (Rwanda) nauczyła dziewczęta tego różańca, wyrażając wolę, aby odmawiały go codziennie, lecz chciała również, aby praktyka odmawiania różańca do siedmiu boleści rozszerzała się po całym świecie.
Szanowni Państwo, przygotowując i przekazując do Sanktuarium różańce, które następnie są rozdawane wiernym, przyczyniają się do popularyzacji tej modlitwy wśród wiernych, wypełniając tym samym życzenie Matki Słowa z Kibeho. A ponieważ do Kibeho przybywają nie tylko mieszkańcy Rwandy, lecz wierni z krajów sąsiadujących, takich jak Burundi, Uganda, Tanzania, Kenia, Demokratyczna Republika Konga, a także z całej Afryki, śmiało można powiedzieć, że przekazane przez Państwa różańce trafiają do domów w wielu krajach Afryki. Do Matki Słowa w Kibeho pielgrzymują również pątnicy z innych kontynentów, Europy, obu Ameryk czy Azji, słowem z całego świata. Jest zatem wielce prawdopodobne, że podarowane różańce służą do modlitwy wiernym na całej kuli ziemskiej.

 

Ostatnio dużą ich część miałem okazję rozdać, a było to 12 sierpnia 2017 r., kiedy to do Kibeho przybyła pielgrzymka dzieci z Kigali, stolicy Rwandy. Tego dnia około trzech tysięcy małych pielgrzymów uczestniczyło w uroczystej Mszy świętej odprawianej w Sanktuarium Matki Bożej w Kibeho pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Ntihinyurwa. Na zakończenie nabożeństwa liczni księża rozdali zebranym około trzy tysiące różańców.

Z całego serca dziękuję za ten dar serca, który przyczynia się wielce w propagowaniu tak pilnego Orędzia Matki Bożej z Kibeho i zachęca pielgrzymów do medytacji tajemnic naszej wiary przez odmawianie różańca.

Pozwalam sobie przesłać kilka fotografii, by mogli Państwo zobaczyć oraz ? mam nadzieję ? poczuć radość i wzruszenie obdarowanych dzieci.

Z należnym szacunkiem, wdzięczny

Ks. Zbigniew Pawłowski SAC

Rektor Sanktuarium Matki Bożej w Kibeho/Rwanda

 

20.08.2017 r.