Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Archiwa

We wspomnienie św. M. Teresy z Kalkuty, 5.09.2017 r., po raz pierwszy w Kościele odbył się Dzień Adopcji Serca zorganizowany przez Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI. Ustanowienie tego dnia jest wspólną inicjatywą Ruchu ?Maitri?, Sekretariatu Misyjnego Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla oraz Sióstr Pallotynek.  Główne obchody odbyły się w parafii Chrystusa Sługi w Poznaniu. Punktem centralnym była uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, w czasie której wygłosił on homilię.

Po Mszy św. wszyscy uczestnicy spotkania udali się do auli parafialnej, gdzie wysłuchali świadectw osób zaangażowanych w Adopcję Serca. Gospodarzami spotkania byli pan Wojciech Zięba, odpowiedzialny za Ruch MAITRI oraz pan Tadeusz Makulski, koordynator Adopcji Serca. Pallotyński Sekretariat Misyjny reprezentowali ks. Roman Rusinek SAC, duchowy opiekun Adopcji Serca oraz ks. Marek Pasiuk SAC, wieloletni misjonarz w Demokratycznej Republice Konga.

Spotkanie było nacechowane Bożym entuzjazmem wszystkich uczestników oraz osób dających świadectwo zaangażowania na różnych płaszczyznach w dzieło Adopcji Serca. Ks. Roman Rusinek SAC podkreślił w swoim świadectwie, że programem Pallotyńskiej Adopcji Serca objętych jest ok. 4000 dzieci z Rwandy, Demokratycznej Republiki Konga, Wybrzeża Kości Słoniowej, Kamerunu, Zambii oraz Kolumbii. Około 3000 podopiecznych już się usamodzielniło, otrzymując dzięki Adopcji Serca wykształcenie i konkretny zawód.

Dzień Adopcji Serca został zorganizowany równocześnie w Polsce, w Czechach i na Słowacji oraz w krajach misyjnych, w których funkcjonuje Adopcja Serca. Szczególnie uroczysty charakter miał on w Rwandzie, gdzie w 1996 r. został zainicjowany program Adopcji Serca.

Obchody Dnia Adopcji Serca w Kościele będą się odbywać co roku we wspomnienie św. M. Teresy z Kalkuty, patronki Ruchu MAITRI i Adopcji Serca. W Parafii Chrystusa Sługi w Poznaniu co miesiąc będą spotykać się osoby zaangażowane w Adopcję Serca oraz wszyscy ci, którzy są zainteresowani niesieniem pomocy najuboższym dzieciom z krajów misyjnych.

To wspaniałe spotkanie w Poznaniu zakończyło się uroczystym błogosławieństwem obecnego przez cały czas ks. abpa Stanisława Gądeckiego.

ks. Roman Rusinek SAC

DZIEŃ ADOPCJI SERCA W RWANDZIE

Duchowo łączyliśmy się z uczestnikami Dnia Adopcji w Polsce. W Kabuga modliliśmy się wspólnie z dziećmi objętymi programem Pallotyńskiej Adopcji Serca. 5 września godz. 17.00 sprawowałem Mszę św. w intencji wszystkich osób zaangażowanych w to wspaniałe dzieło. Było ponad 250 dzieci z opiekunami. Przesyłam Wam wszystkim moc pozdrowień z darem modlitwy.

ks. Stanisław Filipek SAC