Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W kościele pw. Miłosierdzia Bożego w prezbiterium znajduje się jeszcze Ołtarz Adoracyjny ?Światło Pojednania i Pokoju?. Peregrynację tego ołtarza zakończymy w czwartek 19 października. Ołtarz zostanie wówczas przewieziony do jego miejsca przeznaczenia ? Sanktuarium Matki Słowa w Kibeho w Rwandzie w Afryce. W czwartek 19 października kończąc czas peregrynacji zapraszamy do dolnego kościoła na godz. 18.30 bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej na spotkanie z ks. Romanem Rusinkiem, Pallotynem, który więcej nam powie o Objawieniach w Kibeho. Ks. Roman pracował w Rwandzie i miał możliwość kontaktu z osobami widzącymi Matkę Bożą. Będzie również projekcja filmu ?Matka Słowa z Kibeho?. Potem przejdziemy na różaniec.

Już ponad rok trwa peregrynacja niezwykłego ołtarza adoracyjnego przeznaczonego dla Afryki. W ramach realizacji misji apostolstwa adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w całym świecie Pallotyński Sekretariat Misyjny podjął we współpracy ze Stowarzyszeniem ?Communita Regina della Pace? projekt 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju. W ramach tego projektu zostanie utworzone Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój w Sanktuarium Matki Bożej w Kibeho w Rwandzie. Widzialnym znakiem tego przedsięwzięcia jest zrealizowany przez gdańską pracownię artystyczną ?Drapikowski Studio? Ołtarz Adoracji ?Światło Pojednania i Pokoju?.

 

Ołtarz ten, podobnie jak wcześniejsze realizacje, peregrynował do licznych kościołów i sanktuariów w Polsce i za granicą, służąc organizacji Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Dzięki Bożej Opatrzności, pierwszym etapem rozpoczętej już peregrynacji Ołtarza ?Światło Pojednania i Pokoju? było nocne, modlitewne czuwanie Ojca Świętego Franciszka z młodymi w Brzegach, podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 r.
Obecnie ołtarz znajduje się w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, ul. 11 listopada 4. Na terenie tej parafii znajduje się siedziba Sekretariatu Misyjnego SAC Prowincji Chrystusa Króla. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną uwielbić Jezusa Eucharystycznego w tym przepięknym ołtarzu. z pewnością każdemu z nas bardzo zależy na pokoju w świecie, w naszych rodzinach i wspólnotach, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nie zapomnijcie również o intencjach misyjnych Kościoła, a zwłaszcza o polskich pallotynach posługujących w wielu odległych krajach misyjnych. Do zobaczenia!

ks. Grzegorz Młodawski SAC
Sekretarz ds. Misji

 

Załączamy ogłoszenie ks. kanonika Andrzeja Kopczyńskiego, proboszcza naszej parafii:

 

W dniach 20 września ? 2 października odbędzie się w naszej parafii peregrynacja ołtarza adoracji eucharystycznej ?Światło Pojednania i Pokoju?. Centrum otwartego ołtarza to znajdujący się pod sercem Maryi Jezus Eucharystyczny będący Światłem świata, oświecającym każdego człowieka. Na skrzydłach Tryptyku, przedstawione są Tajemnice Różańca do 7 Boleści Maryi. Do odmawiania tej modlitwy wzywała Maryja w swoich słowach, obiecując, że zaowocuje ona prawdziwym żalem za grzechy. Ołtarz ukazuje również, w formie srebrnych płaskorzeźb, postaci Apostołów Bożego Miłosierdzia: Św. Jana Pawła II i Św. Siostrę Faustynę. Ołtarz został utworzony aby propagować Apostolstwo Pokoju, czyli zobowiązania do codziennej modlitwy i adoracji w intencji pokoju.