Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SEKRETARIAT MIS. Zjazd Rodzin Misjonarzy

Zjazd Rodzin Misjonarzy

W dniach od 29 września do 1 października odbył się w Konstancinie Jeziornej tradycyjny już Zjazd Rodzin Misjonarzy zorganizowany przez Pallotyński Sekretariat Misyjny. W sobotni wieczór, w czasie Mszy świętej inaugurującej spotkanie, ks. Grzegorz Młodawski SAC Dyrektor ds. Misji i Pomostu, powitał wszystkich uczestników i wyraził ogromną radość z tej możliwości wspólnego świętowania, które już staje się tradycją kontynuowaną co dwa lata. Wieczorem miał miejsce pokaz filmu przybliżającego orędzie fatimskie.

Punktem kulminacyjnym drugiego dnia spotkania była Eucharystia dziękczynno-błagalna z okazji 20-lecia misyjnej posługi pallotynów w Kolumbii i Wenezueli. Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Prowincjał Zenon Hanas SAC. Słowo Boże wygłosił ks. Robert Płachta SAC, posługujący w Wenezuli, który przeprowadził słuchaczy przez króciutką historię już teraz dwóch, odrębnych delegatur, opowiedział o sytuacji obecnej i podjął refleksję nad planami, co do przyszłości. W południe ks. Emilan Sigel SAC wygłosił fatimską konferencję Maryjną. Sobotnie popołudnie było poświęcone na spotkanie multimedialne z pallotyńskimi misjonarzami. Bliscy misjonarzy mogli ich zobaczyć i wysłuchać świadectw za pośrednictwem Skype. Wieczorem wszyscy modlili się w intencjach misyjnych podczas misyjnego nabożeństwa różańcowego. Bardzo ciepłym i rodzinnym momentem było spotkanie rekreacyjne zamykające drugi dzień zjazdu. Każda rodzina miała możliwość dać krótkie świadectwo o misjonarzu i jego bliskich.

 

Trzeci i ostatni dzień przypadł w Pallotyńską Niedzielę Misyjną.  Radosne świętowanie miało swój najgłębszy wymiar podczas Mszy świętej koncelebrowanej przez licznych kapłanów pod przewodnictwem ks. Benjamina Bahashi SAC z Demokratycznej Republiki Konga. Ks. Benjamin, korzystając oczywiście ze swojego radosnego temperamentu, wyraził wdzięczność tym, dzięki którym każdy misjonarz może pełnić swoją posługę: rodzicom, bliskim, współbraciom oraz odpowiedzialnym za dzieło misyjne.

Całe trzydniowe spotkanie odbywało się w niezwykle radosnej atmosferze, która umacniała więzi rodzinne wśród krewnych misjonarzy oraz pomiędzy wszystkimi rodzinami. Ważnym elementem była serdeczna gościnność Centrum Animacji Misyjnej, które przyjęło bliskich naszych misjonarzy. Na ręce Księdza Rektora Mariusza Małkiewicza SAC bardzo dziękujemy Wspólnocie domowej oraz wszystkim osobom posługującym podczas zjazdu. Wszyscy uczestnicy spotkania bardzo liczą na to, że za dwa lata znowu będą mieli możliwość, aby się zobaczyć i  wspólnie świętować, a także modlić się za tych, którzy podjęli misyjne wezwanie Chrystusa.

Zapraszamy do wysłuchania relacji ze zjazdu na:

http://pallotti.fm/2017/09/30/zjazd-rodzin-misjonarzy-w-konstancinie-jeziornie/