Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SEKRETARIAT MIS.

Witamy...

Malaria w Wenezueli

Malaria jest chorobą wywoływaną przez ukąszenie komara, ale jest to choroba, którą można leczyć i kontrolować, ale w przypadku jej nieleczenia istnieje ryzyko, że doprowadzi do zgonu. Według ekspertów w latach 1930-1940 przypadki malarii w Wenezueli wynosiły około 1 miliona rocznie, a liczba ludności wynosiła 3 miliony. Jednak dzięki wytrwałości, mądrości i metodologii dr Arnoldo Gabaldón, wenezuelskiego lekarza i pioniera w walce z tą choroba, została ona zredukowana do minimum. Właśnie dzięki kontroli tej choroby, w 1962 r. Wenezuela została międzynarodowo uznana przez Światową Organizację Zdrowia.
Dzisiaj widzimy ze smutkiem, że liczba przypadków zachorowań dramatycznie wzrasta (od 5 lat). Służba zdrowia nie umie sobie poradzić z tym problemem, wykazując tym samym niezdolność i ignorancję epidemiologiczną tej i wielu innych chorób. W związku z postępem malarii, w 2014 r. oficjalnie zarejestrowano 90 000 przypadków zachorowań; rok 2015 zakończył się liczbą 63 042 przypadków, a w ubiegłym roku, według danych z ostatniego biuletynu epidemiologicznego, było 240 613 przypadków.

Więcej…

 

Drodzy Przyjaciele Misji,
listopad sprzyja refleksji nad życiem, przemijaniem i śmiercią. Pomaga również wznieść myśli do Boga, który jest Panem całego naszego czasu i wieczności. Przysłaliście nam, Drodzy Dobrodzieje, swoje intencje modlitewne, które przedstawiamy Bogu przez cały listopad 2017 r., sprawując codziennie 24 Msze święte. Złożona z tej okazji ofiara zostanie przeznaczona na wsparcie działań pomocowych dla poszkodowanych w wyniku konfliktu na Ukrainie. Bardzo serdecznie dziękuję za hojną pomoc ludziom potrzebującym pokoju oraz godnego życia. Niech Pan Bóg Wam błogosławi za to zaangażowanie i pomoc w dziełach misyjnych i dla Ukrainy. Ogarniamy modlitwą Was, Waszych bliskich oraz poleconych Zmarłych.

Z wyrazami szacunku
ks. dr Grzegorz Młodawski SAC

Sekretarz ds. Misji i Dyrektor Pomostu

MSZE ŚWIĘTE SPRAWOWANE SĄ CODZIENNIE W WASZYCH INTENCJACH,
MIĘDZY INNYMI ZA:

Za zmarłych: Jadwigę i Wojciecha Wilk, Michała Milkowskiego, Stanisława Szklarz, Genowefę i Wacława Bohuszko, Michała, Annę Misiewicz, Lesława, Rozalię, Fabiana Bucma i zmarłych z rodziny.

Za ś.p. Helenę, Zygmunta, Piotra, Natalię i Jana Kózka, Katarzynę i Adama Filipowicz, Katarzynę, Adama, Stanisława, Tadeusza, Stanisławę, Albina, Aleksandrę, Leona i Stefanię Wojda, Adama Gąsior, Małgorzatę, Józefa, Kazimierza i Mariana Migdał, Wiesławę, Ryszarda i Sabinę Granos, Ewę Szpotowicz, Franciszka i Cecylię Choroś, Eugenię Dąbrowską oraz Ewę Sońta.

Więcej…