SEKRETARIAT MIS. Aktualności

Witamy...

Watykan: Paliusz dla abpa Tadeusza Wojdy SAC

W Uroczystość Piotra i Pawła, 29.06.2017 r., o godz. 9.30 rozpocznie się ceremonia poświęcenia przez papieża Franciszka paliuszy, które następnie przekaże on nowym arcybiskupom-metropolitom; wśród nich są trzej Polacy, arcybiskupi: Józef Górzyński z Warmii (Olsztyna), Marek Jędraszewski z Krakowa i Tadeusz Wojda z Białegostoku. Potem wszyscy hierarchowie będą koncelebrować na Placu św. Piotra Mszę św. pod przewodnictwem Ojca Świętego.
Paliusz jest symbolem jedności metropolitów, czyli zwierzchników metropolii – prowincji kościelnych – z papieżem. Jest liturgiczną oznaką honorową i władzy, noszoną w czasie uroczystych liturgii przez papieża wszędzie, gdziekolwiek ją sprawuje, i przez arcybiskupów-metropolitów na terenie ich metropolii. Paliusz arcybiskupi jest szeroką okrągłą wstęga nakładaną na ramiona, której dwa końce spływają na plecy i piersi. Ozdabia go sześć krzyżyków wykonanych z czarnej wełny.

Więcej…

 

Kolumbia: Wydarzenia parafialne w Bello

BANKIET PARAFIALNY

W sobotę 10 czerwca 2017 r. w naszej parafii pw. Objawienia Pańskiego (La Epifanía) odbył się bankiet parafialny. 114 osobowej grupie biesiadników poprzez wykonywanie tradycyjnych pieśni ludowych i religijnych towarzyszył znany zespół z naszego regionu „Ramon y Ramon”. Przygotowaniem bankietu od strony kulinarnej zajęły się panie z grupy misjonarzy miłosierdzia zaś obsługą gości młodzież z palotyńskiej wspólnoty młodzieżowej (Juventud Palotina).

Więcej…