SEKRETARIAT MIS. Aktualności

Witamy...

Azjatyckie Dni Młodzieży

Ponad 2 000 młodych ludzi z 22 krajów Azji wzięło udział w Azjatyckich Dniach Młodzieży, odbywających się w Yogyakarta (Indonezja), w dniach od 31 lipca do 6 sierpnia. W programie spotkania znalazły się warsztaty z udziałem azjatyckich biskupów, podejmujące różnorodne tematy, w tym kwestię ochrony środowiska, problemy ubóstwa i głoszenie wiary w multikulturowych społeczeństwach.
Młodzi ludzie uczestniczyli w spotkaniach, dyskusjach, skupieniach modlitewnych i imprezach muzycznych. Centralnym tematem spotkania była rola młodych katolików jako protagonistów budowy harmonijnego i zjednoczonego społeczeństwa.
Ważnym elementem Azjatyckich Dni Młodzieży był udział w nich młodych muzułmanów oraz zaangażowanie muzułmańskich urzędników w organizowanie miejsc spotkań. Była to okazja do wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń, dotyczących dialogu i porozumienia pomiędzy wyznawcami różnych religii.

Więcej…

 

Uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniach 12 sierpnia – 4 września 2017 r. przy ołtarzu adoracji „Światło Pojednania i Pokoju” przeznaczonym dla Kibeho w Rwandzie. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała u stóp Matki Bożej Pojednania. Wiemy, jak bardzo jest potrzebna nasza modlitwa o pojednanie w naszej Ojczyźnie oraz w Rwandzie i wielu krajach nękanych wojnami, a także w naszych rodzinach. Wierzymy, że Matka Boża wyprosi nam zgodę i pokój, którym będziemy mogli obdarzać się nawzajem.
Sanktuarium w Hodyszewie od 1976 roku znajduje się pod opiekę Księży Pallotynów, którzy są kustoszami Cudownego Wizerunku Maryi.

Sanktuarium Matki Bożej Pojednania
ul. PPŁK St. Platonoffa 40
Hodyszewo
18-212 Nowe Piekuty

Więcej…