Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Z Sekretariatu Misyjnego

Kongijczycy mogą ufać tylko sobie!?- Przywódca opozycji, Tshisekedi, nawołuje do protestów przeciwko kolejnemu odroczeniu wyborów. ?Nie możemy polegać na wspólnocie międzynarodowej.? Po opublikowaniu przez Kongijską Komisję Wyborczą nowego kalendarza wyborczego, który przewiduje przesunięcie wyborów prezydenckich na 23 grudnia 2018 r., czyli dwa lata później niż pierwotnie ustalono, opozycja kongijska zaczyna mobilizować szeregi, obawiając się, że termin ten nie jest ostateczny.

Więcej…

 

?Kontakt z ubogimi stanowi nasz chleb powszedni. Bez ubogich nie byłoby naszych wspólnot? ? mówią pracujący w Kazachstanie misjonarze. Kościół katolicki w Kazachstanie podzielony jest na cztery regiony apostolskie. Oprócz pracy misyjnej i duszpasterskiego zaangażowania prowadzi ośrodki charytatywne i związane ze służbą zdrowia. Pod patronatem Kościoła działają tam 21 instytucje opieki zdrowotnej, dostępne dla każdego bez względu na pochodzenie etniczne i religijne.

Więcej…

 

29 października 2017 r. w naszej wspólnocie w Guarenas obchodziliśmy jubileusz XX-lecia obecności pallotynów na ziemi wenezuelskiej. 1 października 1997 r. na zaproszenie księdza biskupa Gustavo Garcia Naranjo przybyli trzej pierwsi misjonarze pallotyńscy: ks. Adam Gąsior SAC, ks. Paweł Majewski SAC oraz ks. Tadeusz Popiołek SAC. Pojawili się w nowopowstałej diecezji niecały rok po jej ustanowieniu przez władze kościelne. Można powiedzieć że mamy szczęście współtworzyć diecezję w Guarenas od początku jej istnienia.

Więcej…

 

Rok Życia Konsekrowanego, który przeżywaliśmy w Kościele z woli Ojca Świętego Franciszka oraz Krajowy Kongres Misyjny, który odbył się w 2015 r. pod hasłem Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału ? to okazje do szczególnego dziękczynienia Bogu za misjonarzy. W odniesieniu do tych wydarzeń w pallotyńskich parafiach w Polsce odbyły się w latach 2015/2016 Niedziele Misyjne, przeprowadzane przez ks. dra Grzegorza Młodawskiego SAC, Dyrektora ds. Misji i Pomostu.

Więcej…

 

Dane teleadresowe

FORMULARZ KONTAKTOWY

PALLOTYŃSKI SEKRETARIAT MISYJNY PROWINCJI CHRYSTUSA KRÓLA [mapka]
ul. Skaryszewska 12, skr. poczt. 255
03-802 Warszawa

https://www.facebook.com/sekretariat.misyjny

 

80 1020 1042 0000 8102 0009 9101 ? PLN
konto podstawowe

[Przekaz bankowy do pobrania TUTAJ]

Więcej…