Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Intencje modlitwy

Image Drodzy Czytelnicy! Przeżyliśmy wielki ból po odejściu naszego umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziś mamy nadzieję, że Ojciec Święty, spoglądając na nas z domu Ojca, nadal wstawia się w intencjach Kościoła, który tak ofiarnie prowadził przez prawie dwadzieścia siedem lat.

Więcej…

 

 
 Image
„Radość wielka będzie udziałem całego narodu” (Łk 2, 10)
 

 

  
 Drodzy Współpracownicy! 
   
 

Święta Bożego Narodzenia niosą nam ważne przesłanie: Narodziny Chrystusa odmieniły losy świata i nadały sens każdemu ludzkiemu życiu. Ten fakt, skłania wszystkich wierzących, przez okres Adwentu przygotować się do głębokiego, serdecznego i radosnego przeżywania tych świąt w naszych rodzinach i wspólnotach.

 
 Okres Bożego Narodzenia jest też czasem refleksji nad kończącym się rokiem i snucia planów na nadchodzący Nowy Rok. W życiu bywają szczególne chwile, kiedy oglądamy się wstecz, by dostrzec owoce pracy i opatrznościowe działanie Boga. Rok 2007 stanowił ku temu szczególną okazję, gdyż dla całej Rodziny Pallotyńskiej był ROKIEM JUBILEUSZOWYM, w ciągu którego uroczyście obchodziliśmy setną rocznicę obecności Pallotynów na ziemiach polskich. Ten szczególny rok łaski stał się więc okazją do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za całe Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego oraz żyjących i zmarłych Współpracowników i Dobrodziejów wielkiego dzieła misji pallotyńskich. 
 Wasze otwarcie na potrzeby misji, drodzy Współpracownicy, czyni Was umiłowanymi przez św. Wincentego Pallottiego członkami tego wielkiego Dzieła. Dzięki Waszemu otwartemu sercu możemy głosić Ewangelię na wszystkich kontynentach, budować świątynie, domy formacyjne, nieść pomoc osieroconym dzieciom afrykańskim, dzieciom ulicy w Ameryce Łacińskiej oraz prowadzić wiele innych dzieł w krajach misyjnych. 
   
 Drodzy! 
   
 W drugą niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Jest to dla nas zachętą do nieustannej pamięci i łączności z naszymi braćmi w wierze na Ukrainie, gdzie od wielu lat pracują polscy pallotyni. Cieszymy się z faktu, że dzięki ofiarności polskiego społeczeństwa podczas peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w polskich diecezjach, a także dzięki pomocy finansowej Sekretariatu Misyjnego, po wielu latach starań został zakupiony teren pod budowę kościoła w Odessie. Obecnie gromadzimy środki materialne na projekt świątyni i centrum kultu fatimskiego. Realizację tego projektu zamierzamy rozpocząć w roku 2008. Koszty budowy są jednak bardzo duże a sytuacja na Ukrainie nie zawsze sprzyja realizacji tego rodzaju przedsięwzięć. Dlatego zwracam się do Was, drodzy Współpracownicy, z prośbą o otoczenie dzieła budowy centrum kultu Matki Bożej Fatimskiej Waszą gorliwą modlitwą oraz, w miarę Waszych możliwości, o wsparcie finansowego dla realizacji tego projektu. 
 Za ofiarność i życzliwość, modlitwę i ofiary złożone na ten cel, składam serdeczne „Bóg zapłać"! 
 

Przy tej okazji, pragnę wyrazić Wam szczególną wdzięczność za to, że towarzyszycie księżom, braciom, siostrom i wolontariuszom pracującym na Wschodzie oraz w krajach misyjnych, w ich ciężkiej pracy i trosce o budowanie Królestwa Bożego na ziemi. To podziękowanie wyrażam Bogu i Wam poprzez Mszę św. sprawowaną w Boże Narodzenie w intencji Współpracowników, Ofiarodawców, Dobrodziejów oraz wszystkich zaangażowanych w dzieło misyjne Kościoła.

 
   
 Moi Kochani! 
   
 Przekazując Wam bieżący numer „Posyłam Was", który jednocześnie pełni funkcję naszego informatora na rok 2008, pragniemy podzielić się najważniejszymi informacjami o wydarzeniach, które miały miejsce na pallotyńskich placówkach misyjnych w Afryce i Ameryce Południowej, o rozpoczynających się misjach na Antylach, a także w krajach reewangelizowanych. 
 Ponadto, podajemy terminy oraz miejsca spotkań i rekolekcji dla Współpracowników na 2008 r., na które już dzisiaj serdecznie Was zapraszamy. Załączamy Kalendarzyk misyjny oraz płytę DVD z nagranymi reportażami misyjnymi oraz prezentacją pracy Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego. 
 Wszystkich zapraszamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami na łamach kwartalnika, by stawał się on pismem redagowanym nie tylko dla Was, ale także przez Was, drodzy Czytelnicy! 
   
 Kochani Dobrodzieje Misji! 
   
 W imieniu wszystkich pallotyńskich misjonarzy i redakcji „Posyłam Was" życzę Wam, byście przyjęli z wiarą Nowonarodzone Dziecię Jezus do swych serc, domów, rodzin, a wraz z Nim dar nadziei i radości w nadchodzącym roku. 
   
 
ks. Grzegorz Młodawski SAC
Sekretarz ds. Misji