Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

DNI SKUPIENIA DLA WSPÓŁPRACOWNIKÓW MISYJNYCH

Zapraszamy do udziału w dniach skupienia, organizowanych w różnych rejonach Polski. Na spotkania, które mają miejsce w parafiach lub domach zakonnych, przyjedzie kapłan i misjonarz z Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego i Pomostu. Rozpoczęcie o godz. 14.00 (wyjątkowo spotkanie w Olsztynie rozpocznie się o godz. 15.00). W programie: Msza św., nabożeństwo, konferencja, możliwość złożenia intencji Mszy św. i zakupu pamiątek misyjnych.

TERMINY SPOTKAŃ W 2017 ROKU

  • 28.05.2017 r.


BIAŁYSTOK
, ul. Sybiraków 2, kościół pw. Ducha Świętego

KIELCE, ul. Fosforytowa 6, kościół pw. św. W. Pallottiego

LUBLIN, ul. Warszawska 31, kościół pw. Wieczerzy Pańskiej

GIŻYCKO, ul. Pionierska 14 A, kościół pw. św. Kazimierza Królewicza

  • 4.06.2017 r.

ŁOMŻA, ul. Dworna 32, kościół Sióstr Benedyktynek

SIEDLCE, ul. Rawicza 32, kościół Sióstr Benedyktynek

ZIELONKA, ul. Sienkiewicza 49, kaplica Sióstr Dominikanek

RADOM, ul. Młodzianowska 124, kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP

  • 10.09.2017 r.

PRUSZKÓW, ul. Zawiszy 3, kaplica Sióstr Eucharystek

PUŁAWY, ul. Lubelska 7, kościół pw. Matki Bożej Różańcowej

RZESZÓW, ul. Partyzantów 38, kościół pw. św. Józefa

KRAKÓW, ul. Grodzka 54, kościół pw. św. Andrzeja

  • 8.10.2017 r.

OLSZTYN , ul. Dybowskiego 2, kościół pw. św. Franciszka z Asyżu

WARSZAWA, ul. Skaryszewska 12, kościół pw. św. W. Pallottiego

ZĄBKI, ul. Wilcza 8, kaplica SAC

ŻYRARDÓW, ul. Narutowicza 30, kościół pw. Matki Bożej

PALLOTYŃSKIE REKOLEKCJE MISYJNE

  • CZĘSTOCHOWA

27-30 kwietnia 2017 r.

Dom Sióstr Służebniczek NMP, ul. Kapucyńska 18. Prowadzący ks. Jerzy Gugała SAC. Koszt pobytu 180 zł. Zgłoszenia przyjmujemy do 18 kwietnia 2017 r., pod nr tel. 22 771 51 19.

  • LASKOWICE POMORSKIE

31 sierpnia ? 3 września 2017 r.

Dom Rekolekcyjny Księży Werbistów, ul. Długa 44. Prowadzący ks. Andrzej Dębski SAC. Koszt pobytu 200 zł. Zgłoszenia przyjmujemy do 21 sierpnia 2017 r., pod nr tel. 22 771 51 19.

Rekolekcje misyjne w Częstochowie i Laskowicach Pomorskich rozpoczynają się w czwartek o godz. 18.00 ? kolacją, a kończą obiadem w niedzielę.

CZUWANIE MISYJNE na Jasnej Górze

29/30 kwietnia 2017

Rozpoczęcie 29 kwietnia 2017 r. Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Od godz. 21.00 do godz. 4.30 kontynuacja czuwania nocnego w kaplicy cudownego obrazu. ZACHĘCAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ w program dodatkowy sobota, 29 kwietnia 2017 r.

13.30 ? spotkanie na Jasnej Górze przy pomniku Stefana Kardynała Wyszyńskiego, zwiedzanie Jasnej Góry

15.00 ? Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza święta w Dolinie Miłosierdzia, ul. Kordeckiego 49

17.00 ? Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

20.00 ? Akatyst

Dla chętnych istnieje możliwość dojazdu na czuwanie misyjne autokarem. Wyjazd o godz. 9.00, spod Katedry Praskiej św. Floriana i św. Michała Archanioła, ul. Floriańska 3, Warszawa. Powrót do Warszawy po zakończeniu czuwania. Zgłoszenia na przejazd autokarem przyjmujemy do 13 kwietnia, koszt przejazdu ? 50 zł.

 

Obradujący w Rzymie Synod Biskupów zachęca nas do refleksji na temat rodziny, która jest ważnym ogniwem nie tylko dla Kościoła, ale także dla całego społeczeństwa. W dzisiejszym świecie obserwujemy głęboki kryzys społeczny, który szczególnie uderza w rodzinę. Ma on charakter globalny, dotyczy różnych kultur, na wszystkich kontynentach. W tej sytuacji październikowy Synod Biskupów pod hasłem: ?Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym? jest niezwykle ważnym przedsięwzięciem.

Więcej…

 

Masz intencje do modlitwy?

Każdy z nas ma wiele intencji, które chciałby powierzyć z wiarą Panu Bogu. W Pallotyńskim Sekretariacie Misyjnym ogarniamy swoją modlitwą wszystkich naszych Współpracowników. Zachęcamy Was do przysyłania nam swoich intencji modlitewnych, abyśmy mogli zawierzać je Miłosiernemu Bogu. Włączymy je do Misyjnej Nowenny Mszalnej do Miłosierdzia Bożego, która zostanie odprawiona w Pallotyńskim Sekretariacie Misyjnym. Nowenna ta jest odprawiana przez cały rok, w każdym miesiącu przez 9 kolejnych dni, w podanych poprzedniego miesiąca intencjach.
Intencje można wysłać na nasz adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, Ĺźeby go zobaczyć. lub TUTAJ
Można ewentualnie złożyć ofiarę, w miarę swoich możliwości. Taka ofiara złożona wraz z intencjami przeznaczona jest na najpilniejsze potrzeby w krajach misyjnych. Składając tę ofiarę wspieracie Fundusz Misyjny Bożego Miłosierdzia umożliwiający prowadzenie konkretnych dzieł charytatywnych.Powierzając Was Miłosiernemu Bogu przesyłam kapłańskie błogosławieństwo

Ks. dr Grzegorz Młodawski SAC
Sekretarz ds. Misji i Ewangelizacji Wschodu

Pallotyński Sekretariat Misyjny Prowincji Chrystusa Króla
ul. Skaryszewska 12, skr. poczt. 255, 03-802 Warszawa

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Telefon: tel.: +48 22 771 51 19, Faks: 22/ 781 67 59

 

Drodzy Przyjaciele Misji

Z radością i dumą przeżywaliśmy niedawno podniosłe wydarzenie ? wyniesienie do chwały ołtarzy naszego Rodaka ? św. Jana Pawła II, kanonizowanego wraz ze świętym papieżem Janem XXIII.
Święty Jan Paweł II, to wspaniały świadek wiary i wzór kapłana.

Więcej…

 
Więcej artykułów…