Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Malaria w Wenezueli

Malaria jest chorobą wywoływaną przez ukąszenie komara, ale jest to choroba, którą można leczyć i kontrolować, ale w przypadku jej nieleczenia istnieje ryzyko, że doprowadzi do zgonu. Według ekspertów w latach 1930-1940 przypadki malarii w Wenezueli wynosiły około 1 miliona rocznie, a liczba ludności wynosiła 3 miliony. Jednak dzięki wytrwałości, mądrości i metodologii dr Arnoldo Gabaldón, wenezuelskiego lekarza i pioniera w walce z tą choroba, została ona zredukowana do minimum. Właśnie dzięki kontroli tej choroby, w 1962 r. Wenezuela została międzynarodowo uznana przez Światową Organizację Zdrowia.
Dzisiaj widzimy ze smutkiem, że liczba przypadków zachorowań dramatycznie wzrasta (od 5 lat). Służba zdrowia nie umie sobie poradzić z tym problemem, wykazując tym samym niezdolność i ignorancję epidemiologiczną tej i wielu innych chorób. W związku z postępem malarii, w 2014 r. oficjalnie zarejestrowano 90 000 przypadków zachorowań; rok 2015 zakończył się liczbą 63 042 przypadków, a w ubiegłym roku, według danych z ostatniego biuletynu epidemiologicznego, było 240 613 przypadków.

Więcej…

 

Drodzy Przyjaciele Misji,
listopad sprzyja refleksji nad życiem, przemijaniem i śmiercią. Pomaga również wznieść myśli do Boga, który jest Panem całego naszego czasu i wieczności. Przysłaliście nam, Drodzy Dobrodzieje, swoje intencje modlitewne, które przedstawiamy Bogu przez cały listopad 2017 r., sprawując codziennie 24 Msze święte. Złożona z tej okazji ofiara zostanie przeznaczona na wsparcie działań pomocowych dla poszkodowanych w wyniku konfliktu na Ukrainie. Bardzo serdecznie dziękuję za hojną pomoc ludziom potrzebującym pokoju oraz godnego życia. Niech Pan Bóg Wam błogosławi za to zaangażowanie i pomoc w dziełach misyjnych i dla Ukrainy. Ogarniamy modlitwą Was, Waszych bliskich oraz poleconych Zmarłych.

Z wyrazami szacunku
ks. dr Grzegorz Młodawski SAC

Sekretarz ds. Misji i Dyrektor Pomostu

MSZE ŚWIĘTE SPRAWOWANE SĄ CODZIENNIE W WASZYCH INTENCJACH,
MIĘDZY INNYMI ZA:

Za zmarłych: Jadwigę i Wojciecha Wilk, Michała Milkowskiego, Stanisława Szklarz, Genowefę i Wacława Bohuszko, Michała, Annę Misiewicz, Lesława, Rozalię, Fabiana Bucma i zmarłych z rodziny.

Za ś.p. Helenę, Zygmunta, Piotra, Natalię i Jana Kózka, Katarzynę i Adama Filipowicz, Katarzynę, Adama, Stanisława, Tadeusza, Stanisławę, Albina, Aleksandrę, Leona i Stefanię Wojda, Adama Gąsior, Małgorzatę, Józefa, Kazimierza i Mariana Migdał, Wiesławę, Ryszarda i Sabinę Granos, Ewę Szpotowicz, Franciszka i Cecylię Choroś, Eugenię Dąbrowską oraz Ewę Sońta.

Więcej…

 

Papieska Intencja Ewangelizacyjna, listopad 2017

Aby w parafiach kapłani i osoby świeckie współpracowali w służbie wspólnoty, nie poddając się pokusie zniechęcenia.

 

Kongijczycy mogą ufać tylko sobie!?- Przywódca opozycji, Tshisekedi, nawołuje do protestów przeciwko kolejnemu odroczeniu wyborów. ?Nie możemy polegać na wspólnocie międzynarodowej.? Po opublikowaniu przez Kongijską Komisję Wyborczą nowego kalendarza wyborczego, który przewiduje przesunięcie wyborów prezydenckich na 23 grudnia 2018 r., czyli dwa lata później niż pierwotnie ustalono, opozycja kongijska zaczyna mobilizować szeregi, obawiając się, że termin ten nie jest ostateczny.

Więcej…

 

29 października 2017 r. w naszej wspólnocie w Guarenas obchodziliśmy jubileusz XX-lecia obecności pallotynów na ziemi wenezuelskiej. 1 października 1997 r. na zaproszenie księdza biskupa Gustavo Garcia Naranjo przybyli trzej pierwsi misjonarze pallotyńscy: ks. Adam Gąsior SAC, ks. Paweł Majewski SAC oraz ks. Tadeusz Popiołek SAC. Pojawili się w nowopowstałej diecezji niecały rok po jej ustanowieniu przez władze kościelne. Można powiedzieć że mamy szczęście współtworzyć diecezję w Guarenas od początku jej istnienia.

Więcej…

 

Dane teleadresowe

FORMULARZ KONTAKTOWY

PALLOTYŃSKI SEKRETARIAT MISYJNY PROWINCJI CHRYSTUSA KRÓLA [mapka]
ul. Skaryszewska 12, skr. poczt. 255
03-802 Warszawa

https://www.facebook.com/sekretariat.misyjny

 

80 1020 1042 0000 8102 0009 9101 ? PLN
konto podstawowe

[Przekaz bankowy do pobrania TUTAJ]

Więcej…

 

Drodzy Współpracownicy, jesteśmy świadomi Waszej nieocenionej pomocy, jaką niesiecie swoją modlitwą i środkami materialnymi dla Kościoła na Wschodzie, a zwłaszcza na Ukrainie. Naszą wdzięczność wyrażamy w modlitwie. Niech Bóg wynagrodzi waszą hojność.  Tradycją lat ubiegłych, zachęcam Was do nadsyłania intencji listopadowych, które będziemy polecać Bogu przez cały listopad, sprawując codziennie 24 Msze św. Złożone z tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie działań pomocowych dla poszkodowanych w wyniku konfliktu na Ukrainie.

Więcej…

 

?Kontakt z ubogimi stanowi nasz chleb powszedni. Bez ubogich nie byłoby naszych wspólnot? ? mówią pracujący w Kazachstanie misjonarze. Kościół katolicki w Kazachstanie podzielony jest na cztery regiony apostolskie. Oprócz pracy misyjnej i duszpasterskiego zaangażowania prowadzi ośrodki charytatywne i związane ze służbą zdrowia. Pod patronatem Kościoła działają tam 21 instytucje opieki zdrowotnej, dostępne dla każdego bez względu na pochodzenie etniczne i religijne.

Więcej…

 

Rok Życia Konsekrowanego, który przeżywaliśmy w Kościele z woli Ojca Świętego Franciszka oraz Krajowy Kongres Misyjny, który odbył się w 2015 r. pod hasłem Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału ? to okazje do szczególnego dziękczynienia Bogu za misjonarzy. W odniesieniu do tych wydarzeń w pallotyńskich parafiach w Polsce odbyły się w latach 2015/2016 Niedziele Misyjne, przeprowadzane przez ks. dra Grzegorza Młodawskiego SAC, Dyrektora ds. Misji i Pomostu.

Więcej…