Menu witryny
Szukaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KRAJE MISYJNE

KRAJE MISYJNE I REEWANGELIZACYJNE

RWANDA

Polscy misjonarze pallotyńscy rozpoczęli pracę misyjną w Rwandzie w 1973 r. W Kigali, stolicy kraju, podjęli duszpasterstwo w parafii liczącej ponad 20 tys. wiernych. Powołali do życia wydawnictwo wraz z drukarnią ?Pallotti Presse?, służąc Kościołowi lokalnemu poprzez apostolstwo słowa drukowanego. Wydawana jest tam w języku kinyarwanda prasa katolicka, książki religijne, modlitewniki, księgi liturgiczne i Pismo Święte.

Więcej…

 

DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA

W tym kraju misje pallotyńskie rozpoczęły się w 1981 r. Obecnie pallotyni posługują w przygranicznej parafii Rutshuru, gdzie oprócz kościoła parafialnego obsługują kaplice i punkty misyjne znajdujące się w znacznej odległości. W Keshero w diecezji Goma, działa Dom Animacji Apostolskiej ?Genezareth? i dom formacyjny dla kleryków i postulantów. Placówki znajdują się w rejonie nieustannych walk zbrojnych. Misjonarze organizują pomoc dla uchodźców, którzy szukają schronienia w pallotyńskich parafiach.

[Więcej wydarzeń i artykułów z RWANDY i KONGA...]

 

Kolejny teren misyjny przypadł polskim Pallotynom w sytuacji dość niezwykłej. Pod koniec grudnia 1990 r. podczas spotkania w Kongregacji Ewangelizacji Narodów - jej Prefekt, słowacki Kard. Józef Tomko zaproponował objęcie przez polskich Pallotynów słynnej bazyliki na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Yamoussoukro.

Więcej…

 

KOLUMBIA

Księża Pallotyni przybyli do Kolumbii jesienią 1997 r. Przez rok pracowali w różnych parafiach w celu zdobycia doświadczenia duszpasterskiego i pogłębienia znajomości kultury i języka. W 1998 r., podjęli samodzielną pracę duszpasterską na terenie Archidiecezji Medellin w Santa Elena.

Więcej…

 

Na prośbę episkopatu wenezuelskiego, który ogłosił dzień 21 maja dniem ogólnonarodowej modlitwy w intencji dialogu i pojednania w Wenezueli, zapraszam wszystkie nasze wspólnoty do solidarności modlitewnej w tym dniu. Kraj ten znajduje się o krok od wojny domowej.

Radio Watykańskie podało, że sytuacja w tym południowoamerykańskim kraju wymyka się spod kontroli. Coraz głośniej mówi się, że Wenezuela jest o krok od wojny domowej.

Więcej…

 

WENEZUELA

Pallotyni przybyli tu na zaproszenie ks. Biskupa Gustavo Naranjo - Ordynariusza Diecezji Guarenas, który powierzył im parafię utworzoną z kilku dzielnic miasta Guarenas.

Więcej…

 

UKRAINA

Początki pracy Księży Pallotynów na Ukrainie sięgają 1989 roku. W objawieniach fatimskich jest mowa o Rosji, dlatego też postanowiono w sposób szczególny propagować kult Matki Bożej Fatimskiej.

Więcej…

 

Księża Pallotyni podjęli pracę na Słowacji w 1993 roku odpowiadając na prośbę bpa Franciszka Tondry, który chciał ubogacić swoją diecezję różnymi charyzmatami wspólnot zakonnych. W tym też roku otrzymali parafię w Smiżanach i Predajnej. W 1999 roku otworzyli nowy dom w Hronskim Benadiku.

Więcej…

 

W dniach od 21 do 23 sierpnia w Centrum Bożego Miłosierdzia w Spišskej Novej Vsi odbyły się rekolekcje dla młodzieży na temat powołań o nazwie ?Widend w Raju?. Udział w rekolekcjach wzięło 6 chłopców z całej Słowacji. Oprócz medytacji na temat powołania w programie była wycieczka do Słowackiego Raju na ?klaštorisko?, wystawa papieskich darów, jak również ciekawe spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy podzielili się swoim powołaniem oraz przybliżyli charyzmat św. Wincentego Pallottiego a mianowicie z ks. delegatem Vladimirem Peklanskim SAC, ks. Slovomirem Peklanskim SAC (odpowiedzialnym za powołania w Czechach), misjonarzem z Wenezueli ks. Janem Robertem Adamowiczem SAC, br. Danielem Liptakiem SAC i ks. Petrem Klubertem SAC.

Więcej…

 

ANTYLE

W setną rocznicę obecności Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Polsce, w 2008 r., Pallotyni podjęli jubileuszowe dzieło misyjne w Bridgetown na Barbados. Pełnią posługę duszpasterską w parafii katedralnej pw. św. Patryka i w parafii św. Dominika. Od lipca 2009 r. sprawują opiekę nad samodzielną ?Wspólnotą Serca Jezusowego? w rejonie St. Philip.

zbiór artykułów TUTAJ

Więcej…

 

Poniżej publikujemy listę najnowszych artykułów dotyczących wydarzeń i aktualności w krajach, w których pracują polscy Pallotyni.

Więcej…